Projekt „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Starostwa Powiatowego i Gminy Miejskiej Hrubieszów”

Ewa ARCIECHOWSKAProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 5 Efektywność  energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynku administracyjnego przy ul. mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala" 1 w Hrubieszowie, w tym zastosowanie OZE  oraz uzyskanie efektu ekologicznego, poprzez realizację kompleksowych zadań termomodernizacyjnych. Zakres prac obejmuje: docieplenie ścian przy gruncie i cokołu metodą "lepka mokra" i ścian zewnętrznych wraz z izolacją przeciwwilgociową, docieplenie stropu poddasza, wymianę pokrycia dachowego, uzupelnienie tynków, oraz odrzybianie ścian ocieplonych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, likwidację krat okiennych i zmianę szyb na antywłamaniowe, likwidację koszy okiennych piwnic, modernizację instalacji c.o. i węzła cieplnego, montaż instalacji fotowoltanicznej, instalacji klimatyzacji i jej zasilenia, wymiana oświetlenia na energooszczędne, wymianę podnośników dla osób niepełnosprawnych, zagosodarowanie terenu wokół budynku.Projekt relizowany w partnerstwie z Powiatem Hrubieszowskim.Całkowita wartość projektu: 2 377 091,59 zł.Dofinansowania:  1 361 382,60 zł zł.