Polish English French German Spanish Ukrainian

                     

Biuletyn Informacji Publicznej

Turystyka i rekreacja

Hrubieszów jest miastem wyjątkowo zielonym i sprzyjającym rekreacji. Piękne okolice motywują do turystyki, na przykład rowerowej czy pieszej.

W samym mieście również zadbaliśmy o miejsca  sprzyjające aktywności dorosłych, młodzieży i dzieci.

 

Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

W okresie wiosenno – letnim zapraszamy Państwa do skorzystania z bezpłatnie udostępnianych kajaków czy ścianki wspinaczkowej z instruktorem, które znajdują się na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Należy pamiętać, że godziny i dni dostępności atrakcji są ruchome, dlatego warto przed planowanym przyjazdem skontaktować się z Ośrodkiem i zarezerwować sobie kajaki lub ściankę.

Na terenach HOSiR znajdziecie Państwo również ogólnodostępną siłownią zewnętrzną, urządzenia do street workaut oraz skate park.

Zapraszamy do kontaktu:

Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Ciesielczuka 1

22-500 Hrubieszów

e-mail: kontakt@hosir.pl

tel. 730 978 901

Jak dojechać

 

Pływalnia Fala

Pływalnia "Fala" to długo oczekiwana przez Hrubieszowian inwestycja. Obiekt został oddany do użytku w maju 2023 r. Dzięki zróżnicowanym pod względem przeznaczenia i głębokości nieckom basenowym oraz strefie saun posiada ciekawą ofertę dla osób w każdym przedziale wieku i o różnych stopniach umiejętności.

W skład kompleksu basenowego wchodzą: basen pływacki z wyznaczonymi 6 torami, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci, niecka rekreacyjna z urządzeniami do masażu wodnego, wanna SPA z hydromasażem, zjeżdżalnia wewnętrzna oraz strefa saun.

Obiekt czynny jest w godz. 7:00 – 21:00 (ostanie wejście na halę basenową o godz. 20:00)

Zapraszamy do kontaktu:

Pływalnia FALA

ul. Żeromskiego 29 N

22-500 Hrubieszów

e-mail: kontakt@hosir.pl

tel. 690 805 085

Jak dojechać

 

Hrubieszowski Dom Kultury

Jeśli działania animacyjne, koncerty, pikniki, warsztaty – to tylko w HDK!

Hrubieszowski Dom Kultury jest miejscem zapewniającym różnorodne formy spędzania wolnego czasu oraz wszechstronnie edukującym do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Nasz dom kultury skupia się na realizacji zadań w zakresie  upowszechniania kultury, edukacji kulturalnej i oświatowej poprzez funkcjonowanie kół, zespołów artystycznych, klubów zainteresowań, jako stałych form pracy oraz organizację konkursów, przeglądów, festiwali z zakresu teatru, tańca, recytacji, plastyki,  muzyki i rękodzieła.

Zapraszamy do kontaktu:

Hrubieszowski Dom Kultury

ul. 3 Maja 7

22-500 Hrubieszów

e-mail: kontakt@hdk-hrubieszow.pl

tel. 84 696 26 15

Jak dojechać

 

Miejska Biblioteka Publiczna — Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana du Chateau

Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa mieści Miejską Bibliotekę Publiczną z doskonale wyposażoną wypożyczalnią dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czytelnią prasy, świetnie zaopatrzonym działem multimediów, pracownią dla twórców, a także wielofunkcyjną salą konferencyjną. Powstała przyjazna przestrzeń spotkań młodych liderów, organizacji pozarządowych, miejsce  edukacyjno-rozwojowe dla dzieci i rodziców.

Oprócz biblioteki swoją siedzibę ma tutaj Fundacja Kultury i Przyjaźni Polsko—Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau. W budynku mieści się również Punkt Informacji Turystycznej.

W Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa każdy znajdzie miejsce dla siebie, to tutaj można się dzielić swoją wiedzą doświadczeniem, pracować nad nowymi projektami, zrelaksować się i odpocząć w jednym z wielu dostosowanych do tego punktach.

Miejska Biblioteka Publiczna — Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana du Chateau

ul. 3 Maja 10

22-500 Hrubieszów

e-mail: mbp.hrubieszow@gmail.com

tel. 84 535 37 80

Jak dojechać

 

Kino PLON

Rezerwacja i zakup biletów online

ul. 3 Maja 7

22-500 Hrubieszów

e-mail: kontakt@kinoplon.pl

tel. 84 696 26 15

Jak dojechać