Akcja zazielenienia terenu

06.05.2016

30 kwietnia br. W "Małpim Gaju" miała miejsce akcja "Zasadź drzewo – zalicz pierwszą bazę". Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta.

Młodzi radni chcieli w ten sposób zazielenić teren parku, zwiększyć jego atrakcyjność i przysłużyć się środowisku naturalnemu.

Inicjatywę Młodzieżowej Rady Miasta wsparli: Urząd Miasta Hrubieszowa, Nadleśnictwo "Strzelce", Dyrektor Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Watras oraz opiekunowie MRM.

Rośliny zostały podarowane przez Nadleśnictwo Strzelce oraz firmę Centrum Ogrodnicze – ul. Zamojska 15 a.

W sobotnich nasadzeniach uczestniczyła Zastępca Burmistrza Marta Majewska oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Świstowska, opiekun MRM radny Leszek Tarnawski, Dyrektor HOSiR Marek Watras i Agata Bartnik – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta wraz z młodymi radnymi. Akcja miała charakter otwarty, mógł w niej wziąć udział każdy zainteresowany zazielenieniem terenu.

Składamy serdeczne podziękowania za podarowane rośliny, projekt nasadzeń i wszelką pomoc w akcji sadzenia drzew.