Polish English French German Spanish Ukrainian

                     

Biuletyn Informacji Publicznej

KINO 3D HDK

W 2014 roku rozpoczęto gruntowną modernizację kina. począwszy od remontu kabiny projekcyjnej, poprzez zakup ekranu projektora cyfrowego 3D w rozdzielczości 4k, wymianę nagłośnienia aż po wprowadzenie elektronicznego systemu rezerwacji biletów. 
Wszystkie zmiany wpłynęły korzystnie, na jakość i ilość wyświetlanych filmów.
W obecnej chwili kino w swojej ofercie posiada bieżący repertuar występujący na rynku filmowym. Pozycje filmowe jakie mamy w naszym repertuarze trafiają do Hrubieszowa w terminie od 1 tygodnia do 3 tygodni po premierze. Jest to bardzo duże wyróżnienie wśród kin naszego pokroju. 
Co oznacza termin „kino naszego pokroju”? Mamy tu na myśli kina działające przy domach kultury. Takie kina swoja działalność godzą z innymi formami kulturalnymi, których obecność w domach kultury jest oczywista. Chodzi tu o koncerty, teatry, kabarety, przeglądy itp. Wpływa to na dostępność terminów dla organizowanych seansów a co za tym idzie udostępnianie nam filmów przez dystrybutorów. Kiedy premiera filmowa w Kinie HDK? Na obecną chwilę nie spełniamy wymagań stawianych przez dystrybutorów i prawdopodobnie to się nie zmieni jednak uważamy, że filmy w terminie 2-3 tygodnie po premierze nie tracą na swojej atrakcyjności. 
Inauguracja hrubieszowskiego kina cyfrowego odbyła się w połowie września filmem Mały Książę, który wyświetlony został w technologii 3D. Od tego momentu do dnia 31 grudnia 2015r. w Kinie HDK zostało wyświetlonych 117 seansów, które obejrzało 4976 widzów.
Filmy, które cieszyły się największą popularnością wśród mieszkańców powiatu hrubieszowskiego w ostatnim kwartale 2015 roku:

  1. Listy do M 2 – 1332 widzów.
  2. Hotel Transylwania 2 /3D/ - 526 widzów.
  3. Rabusie fistaszków /3D/ - 308 widzów.
  4. Spectre – 298 widzów.
  5. Mały Książę /3D/ - 248 widzów.

Co się zmieniło w funkcjonowaniu kina?

  • Nie ma limitu 10 osób. Filmy gramy nawet dla 1 osoby.
  • Nie ma wypisywania ręcznego biletów. Bilety są generowane przez system sprzedaży i drukowane na specjalnych blankietach.
  • Miejsce na seans można zarezerwować na stronie www.kupbilethdk.pl.
  • Bilety na seans można zakupić z tygodniowym wyprzedzeniem w godzinach otwarcia kasy biletowej tj. czwartki i piątki od godziny 15.00 soboty, niedziele lub inne dni projekcji - godzinę przed pierwszym seansem.

Cele jakie stawiamy sobie na 2016 rok to głównie etapowa modernizacja sali kinowej co uzależnione jest od pozyskanych środków zewnętrznych. Co do działalności kina to Maratony filmowe, Męski weekend w kinie, Kobiecy weekend w kinie, współpraca ze szkołami i na pewno kontynuacja Kina Plenerowego – inicjatywy zapoczątkowanej przez mieszkankę naszego miasta.
Mamy nadzieję, że frekwencja będzie stale wzrastać. Zapewniamy Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby repertuar spełniał oczekiwania mieszkańców Hrubieszowa i powiatu oraz każdy mógł znaleźć wśród propozycji interesujące go gatunki filmowe. 
Jesteśmy otwarci na propozycje naszych widzów. W przypadku zainteresowania konkretnym tytułem, czy potrzeby zorganizowania jakiejś inicjatywy dla „kinomaniaków”, prosimy o kontakt z Hrubieszowskim Domem Kultury.