Kolejne dofinansowania dla Hrubieszowa

Pozostałe

Rządowy Program  Odbudowy Zabytków ma na celu wsparcie samorządów w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach zabytków.  Środki z Programu są  przeznaczone na prace konserwatorskie,  restauratorskie, roboty budowlane.
 W pierwszym naborze Miasto otrzymało dofinansowanie na 4 inwestycje:

1. Roboty remontowo-budowalna w obiekcie zabytkowej kaplicy Korotyńskich w Hrubieszowie - dofinansowanie w kwocie 269 500,00 zł na roboty budowlane związane z remontem kaplicy cmentarnej wpisanej wraz z cmentarzem do rejestru zabytków.
  2. Roboty remontowe w zabytkowym budynku kościoła p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie - dofinansowanie w kwocie 200.900,00 zł zostanie przeznaczone na wymianę drzwi zewnętrznych i remont drzwi wewnętrznych.
  3. Roboty budowlane w zabytkowym budynku Kościoła p.w. św. Mikołaja w Hrubieszowie - dofinansowanie w kwocie 294 000,00 zł zostanie przeznaczone na dokumentację oraz roboty budowlane usunięcia wilgoci i zabezpieczenie budynku przed wilgocią.
  4. Parafia Św. Mikołaja w Hrubieszowie - roboty budowlane przy zabytku - Kościoła p.w. św. Stanisława Kostki w Hrubieszowie - dofinansowanie w kwocie 292.040,00 zł zostanie przeznaczone na remont  elewacji  frontowej oraz  schody zewnętrzne.

Łączna kwota dofinansowania 4 wniosków to 1 056 440, 00 zł.

W drugim naborze pozyskaliśmy blisko 650 000 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład na wykonanie prac restauratorskich i konserwatorskich  w naszej perełce - jedynej w Polsce i drugiej w Europie, 13 kopułowej Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Hrubieszowie oraz na roboty budowlane w zabytkowym budynku kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (II etap).

Obiekty zabytkowe, w tym sakralne są dla naszego miasta niezwykle ważnym elementem kultury i nie ustajemy w trosce o zachowanie ich dla kolejnych pokoleń.