Hej Kolęda! Kolęda!

27.12.2015

W niedzielę 27 grudnia mieszkańcy Hrubieszowa licznie zgromadzili się przy szopce na Rynku, aby wspólnie w duchu zgody i pojednania śpiewać kolędy. W tym dniu w szopce czekały na mieszkańców żywe zwierzęta.

Usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu Zespołu "Lechici" z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, solistów Hrubieszowskiej Akademii Śpiewu i Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie.

Był to pierwszy taki koncert zorganizowany na oddanym w tym roku do użytkowania deptaku. Liczymy, że ta inicjatywa na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości miejskich i stanie się ważnym wydarzeniem w mieście integrującym mieszkańców.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając.