Przebudowa (modernizacja) Kompleksu Boisk Sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie

Zadanie realizowane w ramach projektu „ Poprawa jakości i dostępności infrastruktury edukacyjno – sportowej – budowa basenu i boisk szkolnych w Hrubieszowie” ze środków własnych Gminy Miejskiej Hrubieszów.

Koszt inwestycji wg umowy z Wykonawcą: 1.966.904 zł
Wykonawca: FIRMA OGRODNICZA LEŚNIEWSCY ARCHITEKTURA I ZIELEŃ ul. Czerwonego Krzyża 6, 22-100 Chełm
Termin zakończenia zadania: 30.06.2011 r.

1 września 2011 roku wraz z inauguracją nowego roku szkolnego odbyło się uroczyste oddanie do użytku kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Hrubieszowie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta Tadeusz Garaj, Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Paczała, Burmistrz Miasta poprzedniej kadencji Zbigniew Dolecki, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Tomasz Pękalski, Kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Lublinie Jan Lelonek oraz społeczność szkolna. Poświęcenia nowego obiektu dokonał ksiądz Wiktor Koziński proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego.

W skład tego nowoczesnego kompleksu wchodzą dwa wielofunkcyjne boiska z nawierzchnią poliuretanową, na których będzie można grać w koszykówkę, piłkę ręczną i siatkówkę oraz 6-torowa bieżnia. Oprócz tego młodzi sportowcy będą mieli do dyspozycji rzutnię kulą, skocznię wzwyż i plac ćwiczeń. Cały teren jest ogrodzony, oświetlony i będzie monitorowany. Koszt tej jednej z najważniejszych inwestycji w infrastrukturę szkolno-sportową w mieście to ponad 2 miliony złotych.

Budynek w którym mieści się Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 został ponadto w 2009 roku poddany termomodernizacji. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 1.250.000 złotych.