Opracowanie projektu "Strategii rozwoju ponadlokalnego Hrubieszowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021 – 2030" - warsztaty

Konsultacje

14 września br. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się warsztaty konsultacyjne dotyczące opracowania projektu „Strategii rozwoju ponadlokalnego Hrubieszowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021 – 2030”.

W spotkaniu tym udział wzięli:

• członkowie Zespołu do spraw opracowania „Strategii rozwoju ponadlokalnego Hrubieszowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021–2030” ze strony Gminy Miejskiej Hrubieszów – lidera porozumienia:

Pan Paweł Wojciechowski (Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa) – Przewodniczący Zespołu

Pan Przemysław Podskarbi (Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju) – Koordynator Zespołu

Pani Marta Szopa (Naczelnik Wydziału Nieruchomości i Planowania Przestrzennego)

Pani Anna Frączek (Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska)

Pan Damian Szaruga (inspektor ds. realizacji projektów w Wydziale Inwestycji i Rozwoju)

Pan Mariusz Biront – Kierownik Miejskiej Służby Drogowej

Pan Artur Szumiata – Kierownik Zakładu Energetyki Cieplnej w Hrubieszowie

• przedstawiciele Partnera Hrubieszowskiego Obszaru Funkcjonalnego - Gminy Hrubieszów:

Pan Tomasz Zając – Wójt Gminy Hrubieszów

Pan Robert Palichleb – Sekretarz Gminy

Pani Marta Wawryszyn

Pan Janusz Wojtak

Pan Piotr Tarasiuk

• przedstawiciele firmy doradczej EuroCompass Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Celem spotkania była ocena uwarunkowań i stanu zagospodarowania przestrzennego Hrubieszowskiego Obszaru Funkcjonalnego (HOF) w kontekście prac nad docelowym modelem funkcjonalno-przestrzennym HOF,
analiza możliwych obszarów i kierunki interwencji istotnych z punktu widzenia rozwoju przestrzennego obszaru HOF oraz sformułowanie kluczowych wniosków i rekomendacji dotyczących przyszłych kierunków planowania przestrzennego na obszarze HOF. Dzięki utworzeniu Hrubieszowskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz opracowaniu wspólnie z Gminą Hrubieszów Ponadlokalnej Strategii Rozwoju, Miasto Hrubieszów wraz z Gminą Hrubieszów będzie korzystało z dodatkowych, pozakonkursowych, dedykowanych dla HOF środków unijnych. Fundusze unijne w ramach HOF zostaną przeznaczone na działania inwestycyjne oraz działania wspomagające edukację, integrację i włączenie społeczne.