Polish English French German Spanish Ukrainian

                     

Biuletyn Informacji Publicznej

Budowa 4 budynków socjalnych nr 5, 6, 8, 9 przy ul. Gródeckiej w Hrubieszowie

W dniu 03.10.2011 roku rozpoczęto budowę 4 budynków socjalnych z siedmioma lokalami mieszkalnymi w każdym budynku. Wartość inwestycji wyniesie 2.891.934 zł.

Wykonawca robót: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ENSTAL”, Henryk Nachuniak, 22-100 Chełm Pokrówka ul. Gminna 2.

Planowany termin zakończenia robót do 30.06.2013 r. Inwestycja realizowana przy finansowym wsparciu FUNDUSZU DOPŁAT wynoszącym 867.580 zł, które zostanie zrefundowane po zakończeniu budowy.


21 listopada 2013 r.

W Hrubieszowie oddano do użytku nowe budynki socjalne. Będzie w nich mieszkać 28 rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które w czwartek 21 listopada odebrały klucze z rąk burmistrza Tadeusza Garaja.
Są to m.in. rodziny z budynków przeznaczonych do wyburzenia, po wyrokach sądowych, nakazujących eksmisję z prawem do lokalu socjalnego, a także wychowankowie domu dziecka i rodziny wielodzietne.

Cztery nowe budynki socjalne powstały przy ul. Gródeckiej. W tym samym miejscu, w 2009 i 2010 roku, samorząd oddał do użytku cztery podobne bloki. Każdy ma sześć lokali jednoizbowych i jeden dwuizbowy. Trzy z nich znajdują się na parterze, a cztery na poddaszu.

Są to mieszkania o powierzchni od 25 do 40 metrów kwadratowych, z wnęką kuchenną i łazienką. Rodziny, które w nich zamieszkały mają też do dyspozycji pomieszczenie gospodarcze. Wszystkie lokale zostały tak przygotowane, by lokatorzy mogli w nich zamieszkać wstawiając jedynie meble.

Budowa trwała 21 miesięcy i kosztowała prawie 2 miliony 350 tysięcy złotych. 30 procent kosztów miasto pokryło ze środków "Funduszu dopłat" Banku Gospodarstwa Krajowego, a resztę dołożyło z własnego budżetu.


W dniu 5 grudnia 2013 r. w Lublinie podsumowano XI Edycję Konkursu „Złota Kielnia” Budowa Roku 2012. Organizatorem Konkursu jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Lublinie pod patronatem: Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Lublinie, Radia Lublin S.A.

Z satysfakcją informujemy, że w kategorii: Budownictwo Mieszkaniowe Wielorodzinne I miejsce zajął „Kompleks 4 budynków socjalnych w Hrubieszowie przy ul. Gródeckiej 40D, 40E, 40K i 40L.

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczył Burmistrz Miasta Tadeusz Garaj, który odebrał nagrodę – statuetkę „Złotej Kielni”oraz okolicznościowe dyplomy.