13.03.2015

W dniu 11 marca 2015 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Hrubieszowie odbył się I Otwarty Turniej Warcabowy i Szachowy dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu hrubieszowskiego, który został zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie, przy współudziale Hrubieszowskiego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego „Poranek” i Stowarzyszenia Edukacyjnego ”Razem” w Hrubieszowie.

Założeniem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie umiejętności społecznych, integrację środowiska osób niepełnosprawnych, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, pamięć i wyobraźni podopiecznych, popularyzowanie miasta i ziemi hrubieszowskiej.

W turnieju udział wzięło 23 zawodników z pięciu ośrodków wsparcia:  WTZ - Turkowice, WTZ - Hrubieszów, WTZ - Oszczów i ŚDS - Modryń i ŚDS – Hrubieszów.

Mecze rozegrano systemem pucharowym.

Zwycięzcami turnieju warcabowego zostali:

• I miejsce zajął Kazimierz Majowicz ŚDS Modryń,
  • II miejsce zajął Piotr Nizioł WTZ Oszczów,
  • III miejsce zajął Kazimierz Gajewski ŚDS Hrubieszów.

W turnieju szachowym zdobyli nagrody:

• I miejsce zajął Kazimierz Majowicz ŚDS Modryń,
  • II miejsce zajął Mirosław Rybkiewicz ŚDS Hrubieszów,
  • III miejsce zajął Robert Salamon ŚDS Hrubieszów.

Dyplomy i puchary zostały wręczone na zakończenie turniejów przez Panią Halinę Bogatko p.o. kierownika ŚDS w Hrubieszowie i Pana Tomasza Wojciecha Antoniuka prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie.

Pierwsza edycja powiatowych turniejów osób niepełnosprawnych cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zawodnicy wykazali się spokojem, rozwagą i wolą walki.