Bezpłatnie usuwamy azbest!

22.06.2015

Burmistrz Miasta Hrubieszowa informuje o dodatkowym naborze wniosków o udzielenie w 2015 roku dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest – demontaż pokryć dachowych.

Program realizowany jest ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy w ramach projektu pn. „Pilotażowy system gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie Województwa Lubelskiego wzmocniony sprawnym monitoringiem, ilości oraz kontroli ich usuwania i unieszkodliwiania”.

Do dofinansowania kwalifikują się całkowite koszty usunięcia pokryć dachowych zawierających azbest poprzez dofinansowanie demontażu i odbioru (załadunku, transportu, rozładunku). Do dofinansowania nie kwalifikują się koszty związane z zakupem i wykonaniem nowego pokrycia dachowego.

Osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe składają wnioski w Wydziale Gospodarki Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Hrubieszów, ul. 3 Maja 15. Wnioski będą przyjmowane w dniach: 22 - 26 czerwca 2015r.

Druki wniosków są do pobrania w Wydziale Gospodarki Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Hrubieszów, ul. 3 Maja 15 oraz pod adresem: http://www.azbest.lubelskie.pl/do-pobrania.html

Dodatkowych informacji w sprawie naboru wniosków udziela Gminny Koordynator – Pan Andrzej Lisowski (tel. 84 696 23 80 wew. 55).