Za nami Piknik Edukacyjny AWP

12.08.2023
Pozostałe

W piątek 11 sierpnia 2023 r. Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie zorganizowała przy Hrubieszowskim Domu Kultury Piknik Edukacyjny. To właśnie w HDK ma siedzibę Zamiejscowy Ośrodek Edukacyjny AWP w Hrubieszowie.

Piknik miał na celu przede wszystkim przedstawienie oferty edukacyjnej uczelni, ale uczestnicy mogli również poznać ofertę Hrubieszowskiej Spółdzielni Socjalnej „Zośki”, Pływalni FALA oraz wyrobić sobie Hrubieszowską Kartę Mieszkańca w punkcie Kreatywnego Centrum Edukacji i Współpracy Gospodarczej.

Dużą popularnością cieszyło się stoisko pierwszej pomocy, przygotowane przez pracowników i studentów kierunków medycznych AWP w Lublinie. Właśnie tutaj można było spróbować swoich sił podczas pierwszej pomocy zmierzyć poziomu cukru i ciśnienia krwi.

Prezentacjom towarzyszyło wiele atrakcji takich jak dmuchany plac zabaw dla dzieci czy wata cukrowa i popcorn oferowane przez Hrubieszowską Spółdzielnię Socjalną „Miasto z Klimatem”.

Nie zabrakło również części artystycznej podczas której swoje umiejętności zaprezentowały urocze przedszkolaki z Przedszkola Terapeutycznego „Leśna Polana” oraz zawodnicy  Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego „Renesans”. Uczestnicy pikniku mogli również podziwiać występ „hrubieszowskiej perełki” - Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej wraz z solistkami, natomiast na koniec pikniku zaprezentował swój recital Nowy Vox.

„W naszej ofercie jest ponad 70 różnych kierunków do wyboru. Ale też mamy zasadę, że jesteśmy otwarci na potrzeby lokalne i możemy uruchamiać takie kierunki, na jakie będzie zapotrzebowanie” – powiedział podczas pikniku dr hab. Mariusz Korczyński, profesor i rektor lubelskiej uczelni. Natomiast Justyna Krawczyk – Stadnik dyrektor KCEiWG, które ściśle współpracuje z Uczelnią podczas organizacji zajęć w Hrubieszowie, dodała - „Zarówno władze miasta, jak i mieszkańcy bardzo cieszą się, że uczelnia będzie działać w naszym mieście, bo to nie tylko dla hrubieszowian, ale też osób z całego powiatu możliwość podnoszenia kwalifikacji i zdobywania wiedzy na miejscu”.

Piknik Edukacyjny poprowadziła Anna Dąbrowska Koordynator Zamiejscowego Ośrodka Edukacyjnego w Hrubieszowie.

Biuro Zamiejscowego Ośrodka Edukacyjnego AWP w Lublinie:

Hrubieszów HDK, ul. 3-go Maja 7, pok. 12 (piątki w godz. 14.00-16.00)

studiahrubieszow@poledu.pl

Oferta uczelni