XXXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Urzędowe

W dniach 6-8 września br. odbyło się XXXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu. To jedno z największych wydarzeń ekonomicznych w Polsce organizowane od 1992 roku. Nie zabrakło również przedstawicieli Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Tegoroczna edycja to ponad czterysta debat z udziałem gości z całego świata. Na agendzie spotkania znalazły się m.in. bezpieczeństwo, energetyka czy polityka międzynarodowa. Szczególne miejsce w programie przeznaczone było na rozszerzoną, w stosunku do poprzednich lat, ścieżkę ukraińską. Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

Miasto Hrubieszów reprezentowała Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska. Wspólnie z przedstawicielami Czech, Włoch, Ukrainy i Polski rozmawiała o tym jak kryzys migracyjny wyglądał w naszych krajach i jak sytuacja wygląda teraz.
Burmistrz, podczas dyskusji na tematy geopolityczne  przedstawiła doświadczenia z pracy samorządowej zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie i naszych działaniach w Hrubieszów Miasto z Klimatem.
Hrubieszów miał mocną reprezentację naszych młodych liderów - młodych, zdolnych, mądrych, bez kompleksów i dumnych ze swojego miasta! Aleksandra Tor, Aleksandra Feliksiak i Amelia Pawluk