XXVI sesja Rady Miejskiej w Hrubieszowie

29.06.2016

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art.20 ust.3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym  / t. j. Dz. U. z 2016 roku poz. 446/ zwołuję na dzień 30 czerwca 2016 roku  /czwartek/ - na godz. 10.00  XXVI sesję Rady Miejskiej w Hrubieszowie.

Obrady odbywać się będą w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Proponowany porządek obrad :

1. Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z  XXIV sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu  29 kwietnia 2016 r.
  4. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  5. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z  prac w okresie międzysesyjnym.
  7. Informacja Burmistrza Miasta o stanie zaawansowania i przygotowania zadań inwestycyjnych ujętych w budżecie w 2016 roku oraz zadań planowanych w jednostkach budżetowych.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego w sprawie objęcia mieszkańców Gminy Hrubieszów, Gminy Uchanie, Gminy Horodło usługami świadczonymi przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Hrubieszowskiego Domu Kultury w roku 2015 oraz o planowanych zadaniach inwestycyjnych i ich realizacji.
  3. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Hrubieszowa – dot. części terenów położonych przy ul. Armii Krajowej,  Gen. Sikorskiego i Grabowieckiej.
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie  udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na sprzedaż lokalu mieszkalnego  z jednoczesnym oddaniem w użytkowanie wieczyste udziału w gruncie.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie   udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na sprzedaż nieruchomości gruntowych rolnych.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie  w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Hrubieszów na lata 2015 – 2020 (z perspektywą do roku 2030).
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie  w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości zamieszkanych położonych na terenie Gminy Miejskiej Hrubieszów.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie  w  sprawie   określenia wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Miejskiej Hrubieszów.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Hrubieszów.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie  w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie  w roku 2015.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie zmian  w   budżecie miasta na 2016 rok.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Miasta Hrubieszowa.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie zmianw planie pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Hrubieszowie.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie zmian w  planie pracy Rady Miejskiej w Hrubieszowie.
  16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie  w sprawie zmiany  uchwały dotyczącej wynagrodzenia Burmistrza Miasta Hrubieszów.
  17. Interpelacje zapytania i wnioski radnych.
  18. Wolne wnioski.
  19. Zakończenie sesji.