XXIII sesja Rady Miejskiej w Hrubieszowie.

26.04.2016

Z A W I A D O M I E N I E

Na podstawie art.20 ust.3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym  / tj. Dz. U.  z 2016 roku, poz.446 / zwołuję na dzień 29 kwietnia 2016 roku  /piątek/ - na godz. 11.00  XXIII  sesję Rady Miejskiej w Hrubieszowie.

Obrady odbywać się będą w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Proponowany porządek obrad :

1. Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z  XXII sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 31 marca 2016 roku.
  4. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  5. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych
    w okresie między sesyjnym.
  6. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z  prac w okresie między sesyjnym.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie zmiany planu pracy Rady Miejskiej w Hrubieszowie na 2016 rok.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie zmiany planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Hrubieszowie na 2016 rok.
  9. Informacja Burmistrza Miasta o współpracy z gminami i miastami partnerskimi
    w 2015 roku.
  10. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2015 roku.
  11. Informacja o polityce oświatowej Gminy Miejskiej Hrubieszów na rok szkolny 2016/2017.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie ustalenia  sieci przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Hrubieszów.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Hrubieszowskiemu.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie zmianw budżecie miasta na 2016 rok.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie zmianw wieloletniej prognozie finansowej na lata 2016 – 2019.
  16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej  przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Hrubieszów oraz warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
  17. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na wydzierżawienie na okres 7 lat nieruchomości gruntowej rolnej i odstąpienia od obowiązkowego przetargowego trybu zawarcia tej umowy.
  18. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na sprzedaż nieruchomości gruntowej przy ulicy Unii Horodelskiej.
  19. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na nieodpłatne nabycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej do zasobu gminnego.
  20. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Hrubieszowie w sprawie udzielenia zgody Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej przyul. Rynek Sutki.
  21. Interpelacje zapytania i wnioski radnych.
  22. Wolne wnioski.
  23. Zakończenie sesji.