Polish English French German Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

XVII Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N

12.02.2024
Sport / rekreacja

 

XVII  Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa zaliczane do Pucharu Polski, odbędą się 17.02.2024 r.

Program zawodów:
8:30 – 9:00 Rejestracja zawodników, loty treningowe;
9:00 – 9:10 Uroczyste otwarcie zawodów;
9:15 – 12:00 Loty Konkursowe dla Młodzików;
12:15 – 15:00 Loty Konkursowe  dla  Juniorów, Seniorów;
15:30 – 16:00 Zakończenie zawodów Pucharu Polski.
Miejsce zawodów: Hrubieszowskie Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Ciesielczuka 2. Informacji dodatkowych udziela Leszek Kryszczuk tel: 607 772 882. Organizator: Hrubieszowskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych  w Hrubieszowie. Współorganizatorzy/Partnerzy: Urząd Miasta Hrubieszów, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Hrubieszowski Dom Kultury.

Pasjonaci modeli szybowców halowych spotkają się w sobotę 17 lutego w Hrubieszowie na XVII Ogólnopolskich Zawodach Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o „Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa”, zaliczanych do Pucharu Polski.  Wydarzenie organizowane przez Hrubieszowskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych odbędzie się w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie. Otwarcie zawodów zaplanowano na godzinę 9:00. Uczestnicy będą rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych (młodzik, junior oraz senior). Model halowy szybowca klasy F1N, to model wypuszczany z ręki w pomieszczeniu zamkniętym, bez napędu. Każdy zawodnik wykona  po trzy rzuty w trzech kolejkach. Ocena końcowa zawodnika to suma czasów trzech najlepszych lotów.  
Zawody organizowane są w Hrubieszowie już po raz 17 i cieszą się prestiżem i zainteresowaniem zawodników z całej Polski. Patronat nad wydarzeniem objęła Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa.