XIII Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N zaliczanych do Pucharu Polski ,,O Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa 2020'

Sport / rekreacja

Dnia 01.02.2020 r. na hali HOSiR,  odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N zaliczane do  Pucharu Polski ,,O puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa'' . W imprezie uczestniczyli zawodnicy w przedziale wiekowym od 7 do 70 lat. W tym roku w zawodach wzięło udział ponad 70 zawodników z całej Polski.

Poziom sportowy był bardzo wysoki o czym świadczy nowy rekord obiektu 49,3 sek ustanowiony przez Filipa Rudzińskiego z Osir Suwałki. Najlepsi zawodnicy, otrzymali puchary i drobne upominki, ufundowane przez Martę Majewską - Burmistrz Miasta Hrubieszowa. Nagrody zwycięzcom, wręczył  Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski.

Ozdobą zawodów, był Puchar Świata wywalczony przez reprezentację Polski na Mistrzostwach Świata w Lost Hills w Kalifornii rozegranych w październiku 2019 r. Jest to Puchar przechodni, który od lat 80-tych XX wieku przekazywany jest zwycięskiej ekipie do czasu rozegrania kolejnych Mistrzostw.

Przez najbliższe 2 tygodnie, Puchar Świata będzie w Hrubieszowie, a na zawodach został zaprezentowany przez zawodników  mistrzowskiej drużyny: Piotr Wielosz-Hałasa z UKS Jedynka Hrubieszów oraz Stanisław Skibicki z Suwałk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!!

Wydarzenie  zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

fot.HOSiR