VI Memoriał im. Wiesława Grzyba w skoku wzwyż

100 lat Hrubieszowskiego Sportu

24 listopada 2022 r. w SP Nr 3 odbył się Memoriał im. Wiesława Grzyba.

To jedna z tych imprez, która powróciła w mury sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Celem imprezy była popularyzacja skoku wzwyż wśród młodzieży miejskiej, wyłonienie najlepszych i utalentowanych zawodników, upamiętnienie obchodów 100 – lecia hrubieszowskiego sportu.

Niezwykle ważne było również upamiętnienie postaci pasjonata sportu, wychowawcy i nauczyciela wychowania fizycznego śp. Wiesława Grzyba.

Turniej objęty został Honorowym Patronatem Marty Majewskiej Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

W tegorocznej edycji turnieju, który wpisuje się w jubileusz 100 – lecia sportu hrubieszowskiego wzięło udział 110 zawodników z hrubieszowskich szkół podstawowych Nr 1, Nr 2 i Nr 3.