Urząd Miasta Hrubieszów przekazał 28 laptopów dla hrubieszowskich szkół

Edukacja

Informujemy, że 17 kwietnia 2020 r. została podpisana umowa dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemiekształcenia zdalnego” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

W ramach projektu Miasto Hrubieszów otrzymało dofinansowanie w kwocie 70 000 zł, które pozwoliło na pokrycie 100% wydatków poniesionych w związku z zakupem 28 laptopów marki DELL.  Zakupiony sprzęt komputerowy umożliwi realizację przez uczniów i nauczycieli zajęć szkolnych
z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom Urzędu Miasta Hrubieszów laptopy zostały przekazane do wszystkich miejskich szkół podstawowych już w ubiegłym tygodniu i są sukcesywnie udostępniane uczniom i nauczycielom.