Uroczystość poświęcenia odnowionych mogił poległych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej

04.05.2018

27 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste odsłonięcie odnowionych mogił funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej, zamordowanych w dniu  27.04.1945 r.  w Gozdowie.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w intencji zamordowanych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej, która odbyła się w  kościele św. Ducha. Następnie uroczystości przeniosły się na cmentarz parafialny, gdzie dowódca uroczystości złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia apelu z okazji upamiętnienia zamordowanych funkcjonariuszy.  Po apelu nastąpiło odegranie hymnu i powitanie przybyłych gości.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając, Przedstawiciel Społecznego Komitetu Odbudowy  Mogił Pomordowanych Milicjantów Mieczysław Zapała i Przewodniczący ZW NSZZ Artur Garbacz.

Uroczystego odsłonięcia odnowionych mogił dokonali Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając i Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Województwa Lubelskiego Artur Garbacz.

Mogiły pobłogosławił ks. Prałat Andrzej Puzon. Następnie odczytano apel pamięci przy asyście Kompanii Honorowej Policji, który zakończyła salwa honorowa.

Na zakończenie uroczystości złożono przy mogiłach kwiaty i wieńce.

Organizatorami uroczystości byli: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego i  Burmistrz Miasta Hrubieszowa.