Udział Miasta w Seminariach online Związku Miast Polskich

24.04.2020

W kwietniu br. Burmistrz Miasta Hrubieszowa wraz z pracownikami uczestniczyła w dwóch seminariach online zorganizowanych przez Związek Miast Polskich, poświęconych wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast.

Seminaria organizowane były w dwóch częściach. Pierwszego dnia seminarium w oparciu o zgromadzone dane zaprezentowano procesy gospodarcze zachodzące w miastach oraz omówiono ich konsekwencje dla rozwoju. Drugiego dnia odbyły się sesje warsztatowe, podczas których uczestnicy mieli okazję zweryfikować zachodzące procesy gospodarcze oraz ich skutki dla rozwoju w odniesieniu do swoich miast, odnosząc się do wielkości i struktury dochodów z różnych źródeł aktywności, wielkości generowanych podatków oraz kształtowania rynku pracy.

Dzięki nowoczesnym technologiom praca nad projektem trwa i daje nam możliwość zdobycia nowych doświadczeń