Tytuł Drużynowego Mistrza Europy dla Leszka Kryszczuka!

100 lat Hrubieszowskiego Sportu

Leszek Kryszczuk – instruktor modelarstwa lotniczego w hrubieszowskim UKS „Jedynka" na Mistrzostwach Europy w Macedonii Północnej wraz z zawodnikami wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Europy.

Po raz pierwszy w historii Reprezentacja Polski zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii modeli z napędem gumowym, pokonując blisko 70 zawodników z 24 europejskich Państw.

„Zwycięstwo i puchar dedykuje hrubieszowskim młodym modelarzom. To dzięki młodzieży możliwy był ten sukces, za co serdecznie dziękuję” – podkreślił w rozmowie Leszek Kryszczuk – instruktor sekcji modelarstwa lotniczego UKS Jedynka. Na spotkaniu z Martą Majewską Burmistrzem Miasta Hrubieszowa, zawodnik wspominał Mistrzostwa Europy, które odbyły się Macedonii.

Jakie plany na przyszłość? „Mamy marzenia, to będzie rok pełen wyzwań i ciężkiej pracy. W 2023 r. Mistrzostwa Europy obędą się we Francji  i o start w nich będziemy z młodzieżą walczyć”.

Gratulujemy i życzymy kolejnych tak znamienitych sukcesów.