Polish English French German Russian Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Tarcza antykryzysowa dla biznesu - cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców

29.05.2020
Urzędowe

Przedsiębiorco weź udział w wideokonferencji – dowiedz się, na jakie wsparcie możesz liczyć!

Ruszył cykl bezpłatnych wideokonferencji „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”. Ma on pomóc właścicielom firm w walce z negatywnymi skutkami ekonomicznymi wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

Podczas konferencji eksperci m.in. z zakresu prawa pracy, finansów, podatków, ekonomii, ubezpieczeń społecznych czy zamówień publicznych opowiedzą o zmianach oraz odpowiedzą na pytania uczestników

Podczas wirtualnych spotkań specjaliści poruszą zagadnienia, takie jak:

  • tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
  • rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
  • zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
  • pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

 Zapraszamy na cykl edukacyjnych wideokonferencji nt. rozwiązań przygotowanych dla przedsiębiorców.

Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.