Sukces PZF działającego przy HDK

22.01.2016

17 stycznia 2016 roku w Zamojskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji 25 lecia  Zamojskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistycznego. Spotkaniu towarzyszyło stoisko pocztowe z okolicznościowymi wydawnictwami. Po uroczystym otwarciu dokonanym przez prezesa okręgu PZF pana Zbigniewa  Dziurkowskiego nastąpiło wręczenie wyróżnień i dyplomów. Miło poinformować, że większość wyróżnień i dyplomów przypadło instytucjom i mieszkańcom naszego miasta.

Wyróżniono: Hrubieszowski Dom Kultury i Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie. Z osób prywatnych natomiast, zasłużonych dla filatelistyki członków tego związku skupionych w Klubie Kolekcjonerów przy Hrubieszowskim Domu Kultury jak i wyróżniono osoby wspierające i współpracujące z PZF.

Wyróżnienia w postaci złotych, srebrnych i brązowych odznak Polskiego Związku Filatelistów jak i dyplomami uhonorowano następujące osoby z Hrubieszowa : panią Emilię Feliksiak – dyrektora HDK, pana Ryszarda Kasztelańskiego, pana Karola Bałszana, pana Lecha Wojtiuka, pana Maurycego Nikitę, pana Władysława Koperę, pana Józefa Wręgę, pana Ryszarda Nowaka, pana Stanisława Jurczuka, pana Jacka Łacińskiego, pana Jerzego Krzyżewskiego, pana Alfreda Przybysza i pana Jana Kalisza.

Trzeba zaznaczyć, że Hrubieszowskie Koło PZF działa najprężniej, spotyka się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w godzinach 10 00- 1200  w HDK i chętnie udziela porad młodym filatelistom jak i kolekcjonerom różnych przedmiotów.

Wzory stempli z okazji 25 lecia Okręgu PZF w Zamościu wykonał znany hrubieszowski grafik pan Alfred Przybysz.