Stowarzyszenie "Hrubieszów na rowerach" rozpoczyna nowy sezon

20.04.2016

Stowarzyszenie "Hrubieszów na rowerach" rozpoczyna nowy sezon. Na inaugurację, w niedzielę 24 kwietnia zaprasza na Rodzinny Rajd Rowerowy, który rozpocznie się o 10.00 na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pomysłodawcy imprezy mają nadzieję, że niedzielne spotkanie będzie tylko wstępem do kolejnych, wspólnych wypraw, które stowarzyszenie organizuje aż do jesieni. Już teraz zachęca, m.in. do udziału w kolarskiej Grand Prix Hrubieszowa. Pierwsza z tak zwanych czasówek, odbędzie się 1 maja, a kolejne są planowane na początek czerwca i lipca. Tadeusz Romaszko cieszy się, że ta propozycja zdobywa coraz większe grono zwolenników, nie tylko z miasta czy powiatu, ale nawet zza granicy. Do tej pory w zawodach startowali, m.in. cykliści z niedalekich okolic Włodzimierza Wołyńskiego, Sokala, czy Lwowa, ale w tym roku udział zapowiadają rowerzyści z bardziej odległych rejonów, w tym z Kijowa i Odessy.

Ponadto w tym roku "Hrubieszów na rowerach" zaprasza w maju na rajdy konstytucji 3 Maja i pamięci Stanisława Łuczkiewicza, czerwcowy Rajd Przyjaźni oraz Rajd Integracyjny Trzech Gmin i Rajd Flagowy, które odbędą się w lipcu.

(fot. arch. Stowarzyszenia "Hrubieszów na rowerach")