Stary Cmentarz znów został posprzątany

Pozostałe

W dniu 27 października 2023 r. Hrubieszowska Rada Seniorów wspólnie z hrubieszowskimi seniorami oraz Społecznym Komitetem Ratowania Zabytków, szkolnym kołem wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie PSONI Koło w Hrubieszowie, młodzieżą z naszych szkół, radnymi rady miejskiej, harcerzami z ZHR Hrubieszów, organizacjami pozarządowymi przy pomocy Miejskiej Służby Drogowej w Hrubieszowie posprzątali najstarsze, zapomniane groby, groby żołnierskie, kolejarzy oraz te odnowione już w latach ubiegłych przez Społeczny Komitet ze zbiórek nagrobki na naszej nekropolii.

W akcji jak co roku uczestniczyła Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

Szanowni Państwo przypominamy również, że Społeczny Komitet Ratowania Zabytków jak co roku 1 listopada kwestuje na cmentarzu.

W tym roku również. Zachęcamy Państwa do wsparcia tej niezwykle ważnej społecznej inicjatywy.

Fot. UM D. Duda