Spotkanie z przedstawicielami Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Pomoc Ukrainie
Spotkaliśmy się przedstawicielami Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca oraz Polskiego Czerwonego Krzyża oddziału Rejonowego w Hrubieszowie.
W trakcie rozmów Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska, przedstawiła aktualną sytuację panującą w Ośrodku Recepcyjnym, problemy, wyzwania i plany na przyszłość.
MKCK jest organizacją zapewniającą ochronę i pomoc humanitarną ofiarom wojny i przemocy, zrzeszający około 97 milionów wolontariuszy na całym świecie.
Podczas spotkania padły oferty konkretnej pomocy humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Hrubieszowie m.in. pakiety żywnościowe, transport darów na Ukrainę i wsparcie Wolontariuszy.