Spotkanie w sprawie nowego rynku

23.06.2015

Dnia 17 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie Burmistrza Tomasza Zająca z handlowcami ubiegającymi się o wynajęcie powierzchni handlowych na zrewitalizowanym Bazarze Miejskim przy ul. Ludna/Prosta.

W spotkaniu wzięło udział ponad 40 przedsiębiorców z branży przemysłowej i spożywczej.

Celem spotkania było ustalenie zasad przyznawania powierzchni handlowej oraz określenia dziennej stawki opłaty targowej i ceny najmu (czynszu) stoiska handlowego.

Handlowcy ustalili wspólnie, że podstawowymi kryteriami uprawniającymi do uzyskania powierzchni handlowej będzie posiadanie umowy z PSS „Społem” na „dawnym rynku” oraz prowadzenie działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Jedną z zasadniczych kwestii do rozstrzygnięcia pozostało ewentualne wynajęcie stoisk handlowych branży rolno-warzywniczej, dla której docelowo, zgodnie z założeniami projektu i programu „Mój Rynek”, przeznaczone jest targowisko na ulicy Kruczej, zarządzane przez PGKiM Hrubieszów.

Na nowym bazarze znajduje się 40 miejsc handlowych.

Następne spotkanie odbędzie się 1 lipca br.