Spotkanie autorskie z Magdaleną Szefernaker

Patronat Burmistrza

Czy łączenie kariery zawodowej z macierzyństwem jest możliwe? Czy istnieje w tej kwestii dylemat wyboru? I jak zrobić, aby te dwie istotne sfery życia połączyć w harmonijną całość? Na to i wiele innych pytań odpowiadała wczoraj 9 maja, Magdalena Szefernaker– autorka książki "Mama na obcasach". Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna-Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa i Hrubieszowska Rada Kobiet. Patronat Honorowy objęła Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

Książka Mama na obcasach to cykl wywiadów z kobietami reprezentującymi różne profesje, dla których zarówno spełnienie zawodowe, jak i posiadanie dzieci są najważniejszymi celami w życiu. W rozmowie z Magdaleną Szefernaker znane mamy opowiadają m.in. o tym, jak mierzą się ze stereotypowym przekonaniem, że kobieta musi wybrać między karierą zawodową a rodziną. Wraz z nimi autorka przekonuje, że macierzyństwo nie jest przeszkodą, ale początkiem nowej drogi, pełnej inspiracji i rozwoju To książka również dla mężczyzn – ojców, bez których wsparcia i zaangażowania połączenie tych dwóch światów często byłoby wręcz niemożliwe.

Dziękujemy za ciepłe, pełne empatii spotkanie autorskie.