Samorządowi liderzy pozyskiwania środków UE w latach 2014–2021. Sprawdzamy jak wypadł Hrubieszów.

Wyróżnienie

Hrubieszów znalazł się w pierwszej dwudziestce Ogólnopolskiego “Rankingu wykorzystania środków UE przez samorządy 2014–2021” zajmując 14. miejsce wśród miast powiatowych. W województwie lubelskim lepszy od nas był tylko Biłgoraj.

"Ranking wykorzystania środków UE przez samorządy 2014–2021” ukazał się 8 listopada br. na łamach Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota.

- W naszym rankingu posługujemy się danymi ze sprawozdań budżetowych o faktycznie poniesionych przez jednostki samorządu terytorialnego wydatkach, a nie zestawieniami umów zawartych na realizację kolejnych projektów. Wydatki z budżetu 2014–2020 będą jeszcze pojawiać się w kolejnych sprawozdaniach samorządów, tych dotyczących roku 2022. Niemniej jednak dane, które pokazujemy, to już końcówka tej bardzo szczodrej dla Polski perspektywy finansowej, prezentowane zestawienia mają zatem charakter zbliżony do podsumowania całego siedmioletniego okresu – podkreślają autorzy zestawienia.

W kategorii "miasta powiatowe" Hrubieszów zajął 14. miejsce na 267 miast powiatowych. W naszym mieście dotacje ze środków UE w ostatnich ośmiu latach przekroczyły 2 643 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Nie ulega wątpliwości, że zmiany, które zaszły w Hrubieszowie i które dostrzega każdy odwiedzający nasze miasto, nie byłyby możliwe bez środków unijnych. Pozycja w rankingu to efekt pracy całego urzędu i współpracy z rozmaitymi instytucjami, aby osiągnąć zamierzony cel, którym jest rozwój Miasta.

Pełne wyniki rankingu: TUTAJ