Ruszyły prace przy Zespole Szkół Miejskich nr 2

24.11.2016

Rozpoczęła się budowa kompleksu boisk przy Zespole Szkół Miejskich nr 2. Prace przy "Dwójce" rozpoczęły się 21 października. Wykonawcą zamówienia jest firma  „Tamex”, specjalizująca się w tworzeniu obiektów sportowych.

Umowa na boiska została podpisana 20 października. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 milion 845 tysięcy złotych. Część środków Gmina Miejska Hrubieszów uzyskała z budżetu państwa.

Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na boiska - trawiaste do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne przystosowane do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Oprócz tego powstanie 200-metrowa bieżnia okólna z czterema torami, a cały teren zostanie odwodniony, ogrodzony i doświetlony. - Nowy kompleks powstanie zamiast betonowego i asfaltowego boiska, które są w bardzo złym stanie i ich remont jest nieuzasadniony.