Rubienalia 2020 - 620. rocznica uzyskania praw miejskich przez Hrubieszów

14.09.2020

Burmistrz Miasta Hrubieszowa i Hrubieszowski Dom Kultury zapraszają na obchody 620. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Hrubieszów – RUBIENALIA 2020.
Z okazji Jubileuszu zapraszamy mieszkańców miasta i okolic do uczestnictwa w atrakcjach jakie przygotowaliśmy na wrześniowy weekend .
W tym roku zapraszamy na Jarmark Hrubieszowski, w którym weźmie udział wielu wystawców, twórców ludowych i rzemieślników z naszego miasta i okolic. Na Jarmarku będzie można oglądać (i oczywiście – kupić) oryginalne, ręczne wytwory, a nawet skorzystać z rysowania portretu na żywo. Nie zabraknie również stoiska promocyjnego HDK i "Pamiątkarni".

Obchodom towarzyszyć będzie wystawa akwareli „Hrubieszów prywatnie” autorstwa Rafała Jana Patro oraz „Potyczki żakowe o Bero Króla Władysława Jagiełły, o które walczyć będzie młodzież hrubieszowskich szkół.
Ponadto przez całe dwa dni będzie z nami Festiwal Smaków Świata „Food Track” – wyjątkowe wydarzenie kulinarne, w którym udział biorą food trucki z całej Polski.

W programie:

19.09.2020 (sobota)
• godz. 17:00 – Wystawa akwareli Rafała Jana Patro pt. „Hrubieszów prywatnie”
• godz: 18:00 – koncert pt. „Usiądźmy przed drogą” - Adam Szabat & Waldemar Korzeniowski

20.09.2020 (niedziela) godz. 12:30
• Oficjalne otwarcie i powitanie mieszkańców miasta przez Burmistrza Hrubieszowa oraz przekazanie kluczy do miasta przedstawicielom młodzieży.
• Prezentacja lokalnych zespołów
• Międzyszkolne potyczki żakowe o Berło Króla Władysława Jagiełły
• Koncerty:
Godz. 17:00 – Pruderia
Godz. 18:00 - NOWATOR

W związku z pandemią COWID-19 zalecamy przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcję rąk (dokładne wytyczne w załączniku)

Serdecznie zapraszamy.