Polish English French German Spanish Ukrainian

                     

Biuletyn Informacji Publicznej

Roztoczańsko - Poleski Ultramaraton Rowerowy

04.08.2023
Patronat Burmistrza

Ultramaraton odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. na terenie całego Województwa Lubelskiego.

Planowane wydarzenie będzie już drugą edycją ultramaratonu rowerowego organizowanego na terenie województwa lubelskiego. Trasy zostały zaplanowane na dystansach 150 km, 300 km oraz 700 km, promując jednocześnie nasz wyjątkowy region. W tym roku start i meta ultramaratonu ulokowana została w Zamościu. Poprzednia edycja odbyła się w Chełmie.

Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród amatorów kolarstwa.

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, które od lat promuje województwo lubelskie poprzez organizowanie tego typu przedsięwzięć sportowych. Roztoczańsko - Poleski Ultramaraton Rowerowy jest zwieńczeniem Mistrzostw Polski Ultra maratonów Kolarskich (www.ultracup.pl). Dodatkowo będzie ostatnią taką tegoroczną imprezą w skali kraju po takich ultramaratonach jak: Piękny Wschód, Lubuska Szosa, Etapówka, Śląski Maraton Rowerowy 24H Mszana, Race Around Poland.

Roztoczańsko - Poleski Ultramaraton Rowerowyna dystansie 700 km wchodzi w skład imprez z cyklu ULTRACUP – Puchar w Ultramaratonach Kolarskich.

Punkt kontrolny w Hrubieszowie (12.08.2023 r.) będzie znajdował się na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a pierwszym zawodnikom będzie można kibicować już około godziny 3:00. Punkt będzie czynny do godziny 20:00.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo na stronie ultramaratonu oraz na profilu FB