Rewitalizacja Hrubieszowa w Radiu Lublin

24.10.2017

- Przy opracowaniu programu rewitalizacji ważnym etapem było wyznaczenie obszaru zdegradowanego. Przeanalizowano wskaźniki i na ich podstawie wyznaczono obszar rewitalizacji - zdradza sekretarz Hrubieszowa, Paweł Wojciechowski. - To obszar Śródmieścia. Naszym celem jest zniwelowanie wskaźników negatywnych. Chcemy zmniejszyć liczbę osób korzystających z zasiłków pomocy społecznej, poprawić aktywność gospodarczą i czynne uczestnictwo w kulturze, zwiększyć powierzchnię przestrzeni publicznej poddanej rewitalizacji i poprawić stan techniczny budynków komunalnych.

O rewitalizacji Śródmieścia Hrubieszowa na antenie Radia Lublin rozmawiali m.in: Sekretarz Miasta Paweł Wojciechowski, Koordynator Projektu Rewitalizacji Wojciech Czernysz, Koordynator  Grupy Młodzieży „pOBUDZENI” działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej Jolanta Janiec  oraz Przewodnicząca Hrubieszowskiej Rady Seniorów Zuzanna Korycka.

Link do wywiadu:

Hrubieszów chce zyskać nowe oblicze. Miasto czeka rewitalizacja

Źródło: radio.lublin.pl