Przekazanie hrubieszowskim służbom środków ochrony indywidualnej przeciw koronawirusowi

26.05.2020
Pozostałe

Stowarzyszenie "JESTEM" im Św. Jana Bosko w Hrubieszowie we współpracy i przy wsparciu Urzędu Miasta Hrubieszów przeprowadziło zbiórkę pieniędzy na zakup środków ochrony indywidualnej dla służb z terenu miasta włączonych w walkę z wirusem i dbających o nasze bezpieczeństwo.

Za pośrednictwem strony zrzutka.pl oraz indywidualnego konta bankowego udało się zebrać 7011 zł. Kwota pozwoliła na zakup 1000 szt. maseczek ochronnych, 50 szt. okularów ochronnych, 5000 szt. jednorazowych rękawiczek ochronnych i 4 ozonatorów.

Wszystkie materiały zostały podzielone równo pomiędzy Placówkę Straży Granicznej w Hrubieszowie i Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie. Przeprowadzony wcześniej rekonesans wykazał, że to właśnie w Straży Granicznej i Policji jest największe zapotrzebowanie na środki ochronne.

Środki dla Straży Granicznej przekazała  Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska  i Prezes Stowarzyszenia “JESTEM” ks. Witold Bednarz, natomiast środki dla Policji dostarczyli Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski i członek zarządu stowarzyszenia Agnieszka Zdun.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę !