Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Pozostałe

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna, organizowana przed Bożym Narodzeniem akcja skautów i harcerzy z całego świata. Ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem wędruje przez kolejne kraje, by symbolicznie nieść ciepło, miłość i pokój.

15 grudnia 2021 r. na moście łączącym polską wieś Zosin i ukraiński Uściług polscy harcerze przekazali na Ukrainę Betlejemskie Światło Pokoju. Odebrali je ukraińscy skauci przy udziale duchownych, przedstawicieli władz samorządowych i żołnierzy straży granicznej obu krajów. Miasto Hrubieszów w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła reprezentowały: Sekretarz Miasta Monika Podolak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Naja, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej, Turystyki i Promocji Wioletta Pietrusiewicz w asyście straży miejskiej.