Prus, jakiego nie znacie

20.08.2022
Rocznice

20 sierpnia 1847 w Hrubieszowie urodził się Bolesław Prus (wł. Aleksander Głowacki).

W tym roku przypada 175. rocznica urodzin Autora i właśnie z tej okazji w dniu 19 sierpnia w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Grochowskim, historykiem i pisarzem, miłośnikiem Hrubieszowa, Osobowością Polski Roku 2020 w kategorii kultura, autorem trzydziestu książek w tym o Hrubieszowie, Krakowie, Toruniu, Warszawie, Bolesławie Prusie.

Po spotkaniu odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową znajdującą się na domu parafialnym Parafii Rzymskokatolickiej św. Mikołaja oraz wspólne zdjęcie pod pomnikiem Bolesława Prusa.

Organizatorzy wydarzenia: Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska oraz Dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury Grażyna Temporowicz .