Promocja wierszy ks. Wojciecha Zasady

04.05.2018

18 kwietnia 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się promocja tomiku poezji ks. Wojciecha Zasady. Promocja została połączona z koncertem patriotycznym w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3.

Promocja rozpoczęła się od koncertu patriotycznego podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 3 w Hrubieszowie. Dalsza część promocji odbyła się w sali GotArt. Spotkanie poprowadziły Przewodnicząca Rady Miejskiej w Hrubieszowie Anna Świstowska – z inicjatywy której odbyła się promocja -  i Opiekun Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej Maria Marut.

Poezji pochodzącego z Hrubieszowa ks. Wojciecha Zasady – tworzącego pod pseudonimem literackim Don Adalberto -  została przetłumaczona na język czarnogórski. Dwujęzyczny tomik poezji patriotycznej powstał w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy miastem Hrubieszowem a Miastem Bijelo Polje w Czarnogórze.

Na specjalnie zaproszenie Przewodniczącej RM Anny Świstowskiej na promocji obecni byli: Irena Tatarzyńska Ambasador RP w Czarnogórze z mężem Januszem. Wanda Vujisić Prezes Stowarzyszenia Polaków w Czarnogórze.