Prace nad projektem "Rozwój Lokalny" – drugie śniadanie biznesowe z przedsiębiorcami

Urzędowe

21 sierpnia br. z inicjatywy Marty Majewskiej Burmistrza Miasta Hrubieszowa odbyło się drugie w Hrubieszowie śniadanie biznesowe, czyli spotkanie Władz z hrubieszowskimi przedsiębiorcami oraz zaproszonymi gośćmi, w tym Starostą Hrubieszowskim, Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy, Prezesem Zarządu PKP LHS w Zamościu, Naczelnikiem Sekcji Przewozów LHS w Hrubieszowie oraz przedstawicielami Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej.

Spotkanie to poświęcone było szkolnictwu hrubieszowskiemu. Podczas spotkania omówiono m.in. kwestie mapowania potrzeb pracodawców i pracowników, zaangażowania pracodawców w tworzenie systemu kształcenia i szkolenia zawodowego, zapobiegania lukom kompetencyjnych wśród pracowników, utworzenia nowych kierunków kształcenia, dopasowywania profili umiejętności absolwentów do potrzeb rynku pracy, wdrożenie praktyk zawodowych i możliwości szkoleń zawodowych wspieranych np. przez Powiatowy Urząd Pracy, utworzenia „Bursy” dla młodzieży dojeżdżającej do szkół z innych miejscowości, dostosowania zaplecza warsztatowego w szkołach zawodowych czy utworzenia kierunków kształcenia w szkołach zawodowych np. hydraulik, budowlaniec.  Rozmawiano o propozycjach działań (przedsięwzięć) jakie by mogły się wpisać w nową ścieżkę rozwoju. Spotkanie stanowiło kolejne z zapowiedzianych przez władze miasta cyklicznych spotkań z przedsiębiorcami.

Załącznik do pobrania: