Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Urzędowe

Aktualna sytuacja epidemiczna, statystyki zachorowań, przewidywany rozwój kolejnej fali koronawirusa i wyzwania z którymi należy się zmierzyć w związku z gwałtownym wzrostem zakażań były tematem posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Wojewoda Lubelski w dniu 20 stycznia br.

W związku z przekazanymi przez Wojewodę informacjami Burmistrz Miasta – Marta Majewska zwołała w dniu dzisiejszym posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem przewodnim spotkania było omówienie poziomu przygotowania jednostek organizacyjnych miasta do funkcjonowania w warunkach epidemii.

W spotkaniu wzięli udział kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Hrubieszów oraz Naczelnicy Wydziałów Urzędu Miasta. Spotkanie miało charakter telekonferencji. Podczas posiedzenia omówiono aktualną sytuację w urzędzie i jednostkach oraz funkcjonowanie w różnych scenariuszach rozwoju epidemii na terenie miasta.