Ponad 10 mln zł dofinansowania na kolejne inwestycje

Inwestycje

10 maja Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa, podpisała umowy na realizację zadania pn. „Poprawa gospodarki odpadami i gospodarki wodno-kanalizacyjnej w mieście Hrubieszów”. Projekt polega na budowie i wdrożeniu systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów, budowie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych wraz z przepompownią ścieków.

Część I zadania: „Budowa i wdrożenie systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów” będzie realizowała firma T4B Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Umowa została podpisana na kwotę 9 188 100,00 zł. Termin realizacji to 14 miesięcy. Zadanie obejmuje zaprojektowanie, dostawę, uruchomienie kompleksowego Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów na terenie Hrubieszów Miasto z Klimatem. System naziemny ma się składać z 10 gniazd, w których znajdują się urządzenia mechaniczne w postaci metalowych modułów w ilości 106 szt. wyposażone w elektronikę dostępową, pomiarową i kamery monitoringu CCTV. Wprowadzenie systemu ma pozwolić na likwidację anonimowości i zbiorowej odpowiedzialności w zabudowie wielorodzinnej. Wszystkie umieszczone w pojemnikach odpady muszą być ważone i katalogowane w bazie danych. Gospodarstwa domowe wyposażone mają być w pakiety kodów QR w postaci etykiet, które należy nakleić na torby lub worki foliowe, w których umieszczane będą posegregowane odpady.

System ma umożliwiać usprawnienie takich obszarów gospodarki odpadami jak:

• realizacja obowiązku segregowania odpadów u źródła wytwarzania poprzez dynamiczne zwiększenie masy odpadów selektywnych;
  • kontrola jakości odpadów, aby można było je klasyfikować jako surowce wtórne;
  • zarządzanie odbiorem odpadów - przejście z systemu harmonogramowego na dynamiczne trasy odbioru i zmniejszenie kosztów odbioru odpadów.

Część II zadania: „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z przepompownią ścieków” będzie realizowała firma Zakład Remontowo-Budowlany Adam Kustra w Zamościu. Umowa została podpisana na kwotę 2 890 500,00 zł. Termin realizacji  to 14 miesięcy.

Zadanie obejmuje:

• wybudowanie, uruchomienie, sprawdzenie i oddanie do użytkowania obiektu liniowego: sieć kanalizacji sanitarnej w ulicy Michałówka wraz z przepompownią ścieków;
  • wybudowanie, uruchomienie, sprawdzenie i oddanie do użytkowania obiektu liniowego: sieć wodociągowa w ulicy Dworcowej wraz z uzbrojeniem na działce nr ewid. 1773/2 obr. 144 Podgórze.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.