Podwójny Jubileusz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie

Święta / uroczystości

28 kwietnia Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie obchodziła swój podwójny Jubileusz. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, absolwenci i zaproszeni goście świętowali 40-lecie istnienia i 35-lecie nadania szkole imienia mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Serdecznie gratulujemy licznych sukcesów edukacyjnych, jakie na przestrzeni lat były udziałem całej społeczności szkolnej.

„Z dumą mogę podkreślić, że należę do grona absolwentów hrubieszowskiej „Trójki”. Zaszczepiliście Państwo we mnie ciekawość świata oraz odwagę do podejmowania wyzwań, by uczynić go lepszym" – wspominała w przemówieniu Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

Składamy wyrazy uznania tym, którzy przez lata dbali i nadal dbają o to, żeby uczniowie mogli zdobywać wiedzę oraz rozwijać swoje pasje i umiejętności w warunkach na miarę współczesności. Swoją postawą udowadniacie, że praca może być pełna pasji i entuzjazmu, a najważniejszym drogowskazem jest dobro młodego człowieka i zrozumienie jego potrzeb. Nauczyciel kształtuje młode serca i umysły, wpaja uniwersalny system wartości pełen pozytywnych wzorców i godnych do naśladowania postaci, do grona, których bez wątpienia należy Patron szkoły  mjr Henryk Dobrzański „Hubal”. Niech jego bohaterska postawa pozostanie dla nas wszystkich wzorem patriotyzmu i służby Ojczyźnie oraz uczy wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów.