OSP Hrubieszów otrzyma sprzęt do udzielenia pomocy poszkodowanym

28.08.2018

21 sierpnia 2018 r. Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając  podpisał w Lublinie umowę  o dotację z Funduszu Sprawiedliwości z Dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Mikołajem Pawlakiem, która umożliwi  zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa  niezbędnych do udzielenia pomoc poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Sprzęt zostanie przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

W ramach zadania współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości Gmina Miejska Hrubieszów zakupi dla Ochotniczej Straży Pożarnej defibrylator, przenośny zestaw oświetleniowy, sprzęt do oznakowania terenu akcji, pilarka do drewna,  agregat prądotwórczy, cylinder rozpierający z zestawem końcówek wymiennych o różnych długościach i latarkę akumulatorową.

Kwota otrzymanego dofinansowania: 58 200,00 zł.

Koszt całkowity:    58 787,88 zł.