Polish English French German Russian Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Ograniczenie cen prądu

28.11.2022

30 listopada br. upływa termin składania oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii elektrycznej.
Mikro, małe i średnie firmy, podmioty opieki zdrowotnej czy organizacje pozarządowe mogą korzystać z niższych cen prądu. Konieczne jest jednak złożenie do końca miesiąca oświadczenia w tej sprawie. Gospodarstwa domowe mają z automatu przyznane niższe stawki.

Żeby płacić maksymalnie 785 zł netto za MWh, przedsiębiorcy czy przedstawiciele organizacji pozarządowych muszą do 30 listopada złożyć oświadczenie. Cena ta będzie stosowana od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.
Dla gospodarstw domowych przewidziano maksymalnie 693 zł netto za MWh. Taka stawka będzie obowiązywać automatycznie, do limitu zużycia 2 MWh w ciągu roku, nie trzeba w tej sprawie składać oświadczeń.
Niepełnosprawni oraz ci, którzy mieszkają z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą wnioskować o podniesienie do 2,6 MWh limitu z niższą ceną. Z kolei posiadacze Karty Dużej Rodziny i prowadzący gospodarstwo rolne mają możliwość zwiększenia limitu do 3 MWh. W tych przypadkach konieczne jest złożenie oświadczenia.

Wzór oświadczenia stanowi załącznik do rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z 10 listopada 2022 r.  (Dz. U. poz. 2299) w sprawie wzoru oświadczenia odbiorcy uprawnionego

W załączeniu wzór oświadczenia.

Więcej informacji:  https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne