Obchody VII Święta Strzelca Konnego

Święta / uroczystości
W dniu 18 września 2021 r. na terenie koszar 2.Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego zorganizowane zostały obchody VII Święta Strzelca Konnego z okazji 101. Rocznicy powstania 2. Pułku Strzelców Konnych. Głównym organizatorem był Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. 2.Pułku Strzelców Konnych oraz Fundacja Niepodległości natomiast współorganizatorami 2.Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy, 18.Dywizja Zmechanizowana i Miasto Hrubieszów. Uroczystości rozpoczęła msza św. w Kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Po mszy uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali pod obelisk, upamiętniający żołnierzy 2.Pułku Strzelców Konnych zamordowanych w Charkowie w 1940 r. przez oficerów NKWD.
W uroczystościach wzięła udział Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa, która w imieniu mieszkańców, władz miejskich złożyła kwiaty przy obelisku upamiętniającym żołnierzy 2.Pułku Strzelców Konnych, zamordowanych w Charkowie przez oficerów NKWD w 1940 r.