Obchody 83. rocznicy napaści Armii Czerwonej na Polskę oraz Dni Sybiraka

Święta / uroczystości

17 września 2022 r. na cmentarzu wojennym w Hrubieszowie odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne w 83. rocznicę napaści Armii Czerwonej na Polskę oraz z okazji Dnia Sybiraka zorganizowane przez  Miasto Hrubieszów, 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy oraz Parafię pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 od podniesienia na maszt flagi państwowej i odśpiewania hymnu. Przemówienie wygłosiła Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa. Następnie został odczytany apel pamięci, a kompania honorowa 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego oddała salwę honorową.

Kwiaty pod pomnikiem złożyli: Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Zastępca Burmistrza Paweł Wojciechowski i Radny Rady Miejskiej w Hrubieszowie Wiesław Bańka w asyście Straży Miejskiej, przedstawiciele służb mundurowych, samorządu, duchowieństwa, organizacji kombatanckich i hrubieszowskich szkół.

Po uroczystościach odbyła się Msza Święta polowa w intencji Ojczyzny.