Obchody 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Hrubieszowskiej.

Święta / uroczystości

27 listopada w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się Gala podsumowująca obchody 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Hrubieszowskiej. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych miasta, gmin i powiatu, służb mundurowych, szkół, instytucji, stowarzyszeń, organizacji oraz pozostali zaproszeni goście.

W czasie Gali przedstawiona została historia Międzynarodowego i Polskiego Czerwonego Krzyża, a także zakres działań podejmowany przez organizację. Wręczone zostały medale zasłużonym działaczom i podziękowania przyjaciołom PCK. Podczas uroczystości wystąpił hrubieszowski Klub Seniora CZAS.

Organizatorem uroczystości był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej, Starosty Hrubieszowskiego Maryli Symczuk oraz Wójta Gminy Hrubieszów Tomasza Zająca.

Fot. lubiehrubie.pl