Nowe alkomaty stacjonarne w Hrubieszowie

16.06.2017

Gmina Miejska Hrubieszów zakupiła dwa alkomaty stacjonarne. Urządzenia zostały sfinansowane z środków Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii na rok 2017. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w Hrubieszowskim Domu Kultury, drugie przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

14 czerwca 2017 r. w Urzędzie Miasta w Hrubieszowie podpisano umowę pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Hrubieszowie, a Gminą Miejską Hrubieszów na użyczenie alkomatu stacjonarnego.

Umowa użyczenia została podpisana przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa Tomasza Zająca i Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Grzegorza Pietrasiaka.

Zakup alkomatów pozwoli mieszkańcom Gminy Miejskiej Hrubieszów na samodzielne badania kontrolne pod kątem zawartości alkoholu w organizmie, co wpłynie na ograniczenie liczby kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu i poprawi bezpieczeństwo na drogach.