Polish English French German Russian Spanish Ukrainian

                        

Biuletyn Informacji Publicznej

Nieoczekiwana zmiana miejsc na stanowisku Burmistrza

19.05.2022
Pozostałe

18 maja na jeden dzień władzę w Urzędzie Miasta Hrubieszów objął 11-letni Mikołaj Miścior. To pokłosie tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas, którego Mikołaj wygrał licytację „Dzień z Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa".
Młody burmistrz rozpoczął swoje urzędowanie od przyjęcia z rąk Burmistrza Miasta aktu powołania oraz insygniów władzy. Potem drugie śniadanie oraz poranna „urzędowa” kawa, którą w tym przypadku zastąpiła czekolada. I zaczęło się...
Wypełnianie obowiązków nowy burmistrz rozpoczął od podpisania umowy na budowę jednej z miejskich dróg oraz spotkania z Sekretarzem Miasta oraz Skarbnikiem. Następnie podczas obchodu całego urzędu miał możliwość poznania specyfiki pracy wszystkich wydziałów, z których największe zainteresowanie wzbudził Urząd Stanu Cywilnego. Tam Mikołaj mógł zobaczyć swój akt urodzenia, akt małżeństwa rodziców czy stare akty stanu cywilnego sporządzone odręcznie po rosyjsku.
Podczas wizyty w Straży Miejskiej młody burmistrz najpierw przy wykorzystaniu monitoringu miejskiego, a potem dokonując objazdu samochodem służbowym, osobiście sprawdził czy w mieście jest bezpiecznie i nie jest zakłócany porządek publiczny.
Jak powszechnie wiadomo „pańskie oko konia tuczy” zatem w napiętym grafiku nie mogło zabraknąć wizytacji miejskich inwestycji. Mikołaj sprawdził jak przebiega budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz pływalni.
W związku z przypadającą 18 maja rocznicą bitwy pod Monte Cassino w towarzystwie Burmistrza Miasta Hrubieszowa złożył także kwiaty na grobie jednego z żołnierzy oddając w ten sposób hołd wszystkim poległym w tej bitwie. Podczas zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie spotkania autorskiego z pisarką Małgorzatą Swędrowską „jednodniowy burmistrz” wręczył nagrody laureatom akcji „Czytam na 7” i podzielił się swoimi wrażeniami z pełnienia zaszczytnej funkcji burmistrza.
Ostatnim punktem dnia był wspólny obiad, podczas którego Burmistrz Miasta wręczyła Mikołajowi pamiątkowy zestaw gadżetów miejskich i wyjątkowy jubileuszowy album Hrubieszowa z dedykacją.

Foto: UM Hrubieszów /D.Duda