Polish English French German Spanish Ukrainian

                     

Biuletyn Informacji Publicznej

Nieformalna Grupa Razem i władze Hrubieszowa finalistami plebiscytu Super Samorząd 2019!

23.07.2019
Wyróżnienie

W konkursie udział wzięło 227 miejscowości, spośród których jury wybrało 8 finalistów nagrody Super Samorząd. W tym gronie znalazły się Nieformalna Grupa Razem i Miasto Hrubieszów.

Nagrodę w dniu 7 czerwca br. odebrała burmistrz Marta Majewska wspólnie z Małgorzatą Cios, a wręczenie odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Super Samorząd to nagroda przyznawana za udaną współpracę pomiędzy organizacjami pozarządowymi lub nieformalnymi grupami aktywnych mieszkanek i mieszkańców, a władzami samorządowymi. Nominowanymi do jej otrzymania są uczestnicy akcji Masz Głos, którym udało się przeprowadzić pozytywne zmiany w swoim otoczeniu, a także lokalne władze, które otworzyły się na dialog i wsparły realizację ich pomysłów.

Miasto Hrubieszów i Nieformalna Grupa Razem zostali nominowani za działania na rzecz usprawnienia działania budżetu obywatelskiego. W swoje działania zaangażowali różne grupy społeczne i zawodowe. Dzięki temu mieszkańcy Hrubieszowa mają wpływ na zmiany w budżecie obywatelskim, które – dzięki zaangażowaniu samorządu i społeczników – zostały szybko i sprawnie wprowadzone.

Akcja Masz Głos jest organizowana przez Fundację im. Stefana Batorego przy współpracy z organizacjami partnerskimi, które zajmują się wspieraniem uczestników w poszczególnych regionach.